Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201220132014201520162017
NOC*NSF, Ver. (Ned. Olympisch Comité/Ned. Sport Federatie)48.685.00044.358.00037.682.00035.964.00055.238.000 
DOEN, St.33.842.09431.776.77731.241.41032.416.00037.175.000 
Prins Bernhard Cultuurfonds, St.21.170.69619.700.48919.906.90319.220.66922.649.072 
Oxfam Novib, St.20.548.00016.975.00015.111.00013.525.00013.500.000 
Oranje Fonds, St.20.053.63630.165.23320.049.80919.611.87520.308.697 
UNICEF, St. Nederlands Comité15.869.00013.515.00014.411.00016.276.00015.456.000 
Natuurmonumenten in Nederland, Ver. tot Behoud van14.530.00015.295.00015.825.00027.198.00021.105.000 
Wereld Natuur Fonds-Nederland, St. Het13.525.00013.500.00015.900.00028.500.00013.500.000 
Artsen zonder Grenzen, Ver.13.500.00013.755.00014.027.00020.162.00016.033.000 
Kansfonds, St.10.512.07910.321.64610.444.87117.406.28410.333.300 
VluchtelingenWerk Nederland, Ver.10.063.0009.595.00010.086.00011.153.00012.259.000 
vfonds, St. Nat. Fonds voor Vrede, Vrijheid en Veteranenzorg9.161.2069.035.3859.124.15610.166.42010.340.419 
Rode Kruis, Ver. Het Nederlandse5.982.0005.933.0007.993.00010.801.0005.790.000 
Humanitas, Ver.5.424.6974.894.5956.949.7584.826.0516.610.686 
Rijksmuseum Fonds, St. Het4.403.2453.563.4993.858.9543.671.1063.497.256 
Hivos, St.4.090.0001.350.0002.869.0001.350.0001.350.000 
Cordaid, St.4.022.0002.750.0002.700.0002.700.0004.985.000 
Amnesty International, Afdeling Nederland, Ver.3.600.0003.600.0003.600.0003.600.0003.690.750 
World Press Photo, St.3.220.000502.015500.000500.000500.000 
Greenpeace Nederland, St.3.050.0009.860.1572.250.0002.250.0002.250.000 
Nationaal Fonds Kinderhulp, St.2.866.7492.767.1792.963.7943.759.5154.386.448 
Plan Nederland, St.2.700.0002.700.0004.701.0003.150.0003.200.000 
Vluchteling, St.2.700.0002.700.0004.039.0003.725.0002.700.000 
Amref Flying Doctors, St.2.612.4393.481.055925.000900.00010.875.000 
KWF Kankerbestrijding, St.2.463.0002.949.0002.356.0002.462.0003.284.000 
Flevo-landschap, St. Het2.396.216441.247454.308989.0363.381.402 
Natuur en Milieu, St.2.395.8295.301.3822.891.2432.463.3331.931.001 
Terre des Hommes Nederland, St.2.250.0006.973.0412.300.0006.164.1552.279.354 
Van Gogh Museum, St.Niet getoetst2.233.450     
IVN, St.2.137.3171.925.6312.057.6291.460.8751.368.484 
Liliane Fonds, St.2.062.3162.398.4161.350.0001.350.0001.350.000 
Ouderenfonds, St. Nationaal2.002.0711.699.0001.768.2972.109.5001.933.230 
Vogelbescherming, Ned. Ver. tot Bescherming van Vogels1.838.4011.820.4632.457.7352.690.5383.115.329 
Hartstichting, Nederlandse1.837.6681.756.1561.638.9621.635.9211.688.541 
Maag Lever Darm Stichting1.816.3331.620.2301.726.7202.041.5512.160.244 
Dierenbescherming, Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren1.816.0001.814.0001.812.0003.877.0002.146.000 
Mama Cash, St.1.807.360900.000900.0001.589.550900.000 
Solidaridad, St.1.779.1591.955.1002.700.5153.447.4011.501.708 
Johan Cruyff Foundation, St.1.676.7251.693.7251.831.8931.954.0032.713.067 
Mauritshuis, St. Koninklijk Kabinet van SchilderijenNiet getoetst1.672.9001.669.8001.631.5001.642.900  
Rutgers, St.1.661.5451.537.9541.400.5961.155.7601.220.586 
Groninger Landschap, St. Het1.638.000938.000938.000938.000938.000 
Diabetes Fonds, St.1.575.3051.524.1651.957.7561.516.7011.427.531 
Milieudefensie, Ver.1.510.0031.735.8601.980.5492.164.4291.810.401 
Longfonds Stichting1.460.7421.726.5351.638.3842.015.1091.649.530 
Meedoen mogelijk maken, St.1.451.4111.411.4601.582.8821.679.1282.029.136 
Hersenstichting1.442.6931.782.4441.474.9091.435.315559.037 
Reumafonds1.397.0001.357.0001.310.0001.104.0001.305.000 
Kinderpostzegels Nederland, St.1.370.465344.184703.459813.960873.500 
SOS Kinderdorpen, St. Nederlandse Vrienden der1.350.0001.350.0001.350.0001.350.0002.470.000 
Peace Parks Foundation Nederland, St.1.350.0001.350.00015.747.7951.350.0001.350.000 
War Child, St.1.350.0003.115.8602.216.0001.507.1791.829.144 
Leprastichting1.350.0003.366.0001.350.0001.375.0001.350.000 
Nierstichting Nederland1.318.0001.379.0001.378.0001.536.0001.540.000 
Zeeuwse Landschap, St. Het1.284.0004.203.000861.000938.000938.000 
Simavi, St.1.261.000926.0001.943.0001.595.0001.012.000 
KNCV Tuberculosefonds, Ver.1.243.9321.183.4281.075.2701.066.7631.144.439 
Prinses Beatrix Spierfonds, St.1.227.1681.231.7321.280.9991.179.4071.375.613 
Brandwonden Stichting, Nederlandse1.211.3431.023.4821.030.5331.032.1691.085.416 
Hendrick de Keyser, Ver.1.200.0001.898.000601.0001.801.0001.202.000 
Pink Ribbon (Merknaam van KWF Kankerbestrijding)1.190.051868.5291.106.680827.853  
Fonds Psychische Gezondheid, St.1.187.6551.396.9231.141.2821.039.5361.216.909 
Dance4life, St.1.147.750 500.000875.990924.475 
Helene Kröller-Müller FondsNiet getoetst1.129.1371.093.2251.068.0451.021.5351.013.553 
Landschap Overijssel, St.1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Brabants Landschap, St. Het1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Noord-HollandVerscherpt toezicht1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Fonds Slachtofferhulp, St.1.114.2941.117.5151.926.6391.246.5771.577.591 
IUCN, St. Nederlands Comité voor1.095.7551.055.681900.000900.0002.006.010 
Jantje Beton, St.1.088.0191.147.1211.231.8161.464.4821.475.770 
Noordzee, St. De1.000.000     
Zuid-Hollands Landschap, St. Het938.000938.000938.000937.000937.000 
Utrechts Landschap, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500 
Drentse Landschap, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500 
Limburgs Landschap, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500 
Geldersch Landschap en Kasteelen, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500 
Fryske Gea, Ver. It937.000937.000937.000937.000937.000 
UAF, St. voor Vluchteling-Studenten924.850973.8471.098.5641.075.7691.187.327 
Save the Children Nederland, St.916.434907.312900.0002.985.750900.000 
ICCO, St.900.0001.350.0002.830.6071.350.0001.350.000 
Max Havelaar, St.900.000900.0001.882.314 1.475.850 
Goois Natuurreservaat, St. Steun900.000900.000900.000900.000900.000 
MS Research, St.704.554220.176529.947231.311230.130 
Fairfood International, St.Niet getoetst689.094877.746723.551500.000500.000 
Hollandsche Molen, Ver. De604.370790.243649.146630.497519.116 
Free Press Unlimited, St.572.776787.4331.235.4001.154.2421.870.449 
Zonnebloem, Nationale Ver. de566.000548.0001.016.000601.000534.000 
Concertgebouw Fonds, St. Het552.1171.098.007500.000695.6561.406.539 
Epilepsiefonds - De Macht van het Kleine, St.541.096806.747530.882642.065654.023 
Nederlands Cultuurlandschap, Ver.530.965530.791500.702501.322831.097 
Krajicek Foundation, St.510.5211.445.624417.336635.4552.376.872 
Fonds Gehandicaptensport, St.503.929435.086405.903378.405452.241 
Dokters van de Wereld, Ver.501.806501.585501.559841.888871.601 
Aflatoun International, St.500.000500.000500.000500.000500.000 
The Hunger Project, St.500.000500.000500.000931.648946.546 
IMC Weekendschool, St.Niet getoetst500.000500.000500.000500.000625.000 
BiD Network, St.Niet getoetst500.000500.000500.000500.000500.000 
Right To Play, St.500.000696.883712.596818.512614.816 
Resto VanHarte, St.500.000500.000500.000500.000894.807 
Pax Nederland, St. Vredesbeweging500.000500.000500.0001.000.000789.893 
Prins Claus Fonds, St.500.000500.0001.080.0001.030.000500.000 
Vrolijkheid, Nationale St. ter Bevordering van500.000500.000500.000500.000747.383 
CARE Nederland, St.500.000500.000500.000500.000500.000 
Kinderfonds MAMAS, St.500.000500.000500.000500.000500.000 
ARK, St.500.000900.0002.771.000925.000900.000 
Waddenvereniging500.0002.570.000500.000500.000500.000 
Wilde Ganzen/IKON, St.500.000500.000500.0001.875.533650.626 
Openluchtmuseum, St. het Nederlands500.000500.000500.000500.000500.000 
Defence for Children International-Nederland, St.500.000500.000500.000500.000500.000 
AAP, St. Opvang voor uitheemse dieren500.000500.000500.0001.981.250500.000 
FairWork, St.Niet getoetst498.735     
Make-A-Wish® Nederland, St.487.946419.657396.681417.740718.082 
Oogfonds Nederland, St.483.849271.408283.352298.890308.977 
CliniClowns Nederland, St.456.991346.195321.016282.115249.837 
Both ENDS, St.Niet getoetst411.814438.167150.019   
Avalon Foundation, St.Niet getoetst373.838349.841    
Heppie, St.Niet getoetst314.531250.643220.207388.560  
NSGK (Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind)283.000278.000272.000256.000264.000 
Natuur en Milieufederatie Utrecht, St.246.905222.147157.694180.170215.883 
Natuur en Milieufederatie Drenthe, St.229.141205.797165.781146.923124.839 
Autisme, Nederlandse Ver. voor221.023226.703302.799361.055391.260 
Natuur en Milieu Overijssel, St.214.188137.136140.897136.659174.989 
Nationale HoorstichtingNiet getoetst212.368208.210212.362218.875212.424 
Milieufederatie Noord-Holland, Ver.209.465136.024126.491122.119147.458 
Friese Milieu Federatie, St.203.817197.618181.044152.432145.514 
Lezen en Schrijven, St.Niet getoetst201.638201.121202.403202.131201.419 
Bas van de Goor Foundation, St.201.024202.324205.979206.201205.416 
Cobra Museum voor Moderne Kunst Amstelveen, St.200.000200.000200.000200.000200.000 
Alzheimer Nederland, St.200.000200.000378.5111.631.1652.359.568 
Jeugdsportfonds en Jeugdcultuurfonds Nederland, St.200.000200.000200.000297.202249.751 
Joods Historisch Museum, St. Vrienden van hetNiet getoetst200.000200.000200.000   
Landschapsbeheer Friesland, St.Niet getoetst194.170194.787187.500187.500158.124 
Landschapsbeheer Zeeland, St.187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Drenthe, St.Niet getoetst187.500190.914187.499187.500187.500 
Landschapsbeheer Gelderland, St.187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschap Erfgoed Utrecht, St.Niet getoetst187.500174.429187.500187.357  
Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg, St.187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Flevoland, St.Niet getoetst187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Groningen, St.187.475187.500187.500187.500187.500 
Natuur en Milieufederatie Groningen, St.185.929132.030129.094107.930141.267 
Zeeuwse Milieufederatie, Ver.182.069135.467112.808101.480112.336 
Natuur en Milieufederatie Flevoland, Ver.178.834158.484117.939101.480112.336 
Brabantse Milieufederatie, St.178.040166.545128.748139.960154.325 
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland, St.177.146187.828139.013116.380161.688 
Natuur en Milieufederatie Limburg, St.161.744161.499125.838104.125113.859 
Het Vergeten Kind, St.158.014136.463286.966971.390996.544 
Gelderse Natuur- en Milieufederatie, Ver.120.000118.000118.000118.000118.000 
Wereldwinkels, Landelijke vereniging vanNiet getoetst115.000115.000116.500   
Rijksmuseum van Oudheden, St.Niet getoetst110.413351.917320.540299.960253.054 
Zeldzame Ziekten Fonds, St.Niet getoetst106.601100.000    
IFAW - International Fund for Animal Welfare, St.Niet getoetst21.93620.32820.71616.03815.654 
Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM), St.8.0006.0005.0005.0004.000 
Erfgoedpark BatavialandNiet getoetst7.4476.5184.7775.1845.160 
Europa Kinderhulp, St.5.2576.1516.0315.9715.679 
Kind en Brandwond, St.5.0264.5474.6924.5954.281 
Dierenleed, St.Niet getoetst1.682,201.957,50    
NVVS, Nederlandse Vereniging voor SlechthorendenNiet getoetst1.546     
Trombosestichting Nederland7937364445.591850 
Kattenbescherming Nederland, St.Niet getoetst751,50     
Fietsersbond, Ver.253161996  
STRO, St.Niet getoetst243210    
Oud in Afrika, St.Niet getoetst238277