Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201220132014201520162017
NOC*NSF48.685.00044.358.00037.682.00035.964.00055.238.000 
DOEN33.842.09431.776.77731.241.41032.416.00037.175.000 
Prins Bernhard Cultuurfonds21.170.69619.700.48919.906.90319.220.66922.649.07221.199.485
Oxfam Novib20.548.00016.975.00015.111.00013.525.00013.500.00015.997.000
Oranje Fonds20.053.63630.165.23320.049.80919.611.87520.308.69720.556.668
UNICEF Nederland15.869.00013.515.00014.411.00016.276.00015.456.00013.526.000
Natuurmonumenten14.530.00015.295.00015.825.00027.198.00020.834.00022.424.000
WNF13.525.00013.500.00015.900.00028.500.00013.500.00013.500.000
Artsen zonder Grenzen13.500.00013.755.00014.027.00020.162.00016.033.00015.339.000
Kansfonds10.512.07910.321.64610.444.87117.406.28410.333.300 
VluchtelingenWerk Nederland10.063.0009.595.00010.086.00011.153.00012.259.00010.950.000
vfonds9.161.2069.035.3859.124.15610.166.42012.468.38314.157.707
Rode Kruis5.982.0005.933.0007.993.00010.801.0005.790.0005.736.000
Humanitas5.424.6974.894.5956.949.7584.826.0516.610.6864.754.735
Het Rijksmuseum Fonds4.403.2453.563.4993.858.9543.671.1063.497.2564.017.254
Hivos4.090.0001.350.0002.869.0001.350.0001.350.000 
Cordaid4.022.0002.750.0002.700.0002.700.0004.985.000 
Amnesty International3.600.0003.600.0003.600.0003.600.0003.690.7504.244.999
World Press Photo3.220.000502.015500.000500.000500.000500.000
Greenpeace3.050.0009.860.1572.250.0002.250.0002.250.0002.250.000
Nationaal Fonds Kinderhulp2.866.7492.767.1792.963.7943.759.5154.386.4484.259.160
Plan International Nederland2.700.0002.700.0004.701.0003.150.0003.200.000 
Stichting Vluchteling2.700.0002.700.0004.039.0003.725.0002.700.0002.700.000
Amref Flying Doctors2.612.4393.481.055925.000900.00010.875.000900.000
KWF Kankerbestrijding2.463.0002.949.0002.356.0002.462.0003.284.0002.777.000
Flevo-landschap2.396.216441.247454.308989.0363.381.402 
Natuur en Milieu2.395.8295.301.3822.891.2432.463.3331.931.0012.269.844
Terre des Hommes Nederland2.250.0006.973.0412.300.0006.164.1552.279.3542.308.065
Van Gogh MuseumNiet getoetst2.233.450     
IVN Natuureducatie2.137.3171.925.6312.057.6291.460.8751.368.484 
Liliane Fonds2.062.3162.398.4161.350.0001.350.0001.350.0003.150.000
Nationaal Ouderenfonds2.002.0711.699.0001.768.2972.109.5001.933.2301.937.190
Aidsfonds, St. OUDNiet getoetst1.988.793     
Vogelbescherming Nederland1.838.4011.820.4632.457.7352.690.5383.212.9973.377.295
Hartstichting1.837.6681.756.1561.638.9621.635.9212.440.9701.843.030
Maag Lever Darm Stichting1.816.3331.620.2301.726.7202.041.5512.160.2441.946.000
Dierenbescherming1.816.0001.814.0001.812.0003.877.0002.146.0001.883.000
Mama Cash1.807.360900.000900.0001.589.550900.000 
Solidaridad1.779.1591.955.1002.700.5153.447.4011.501.7081.445.137
Johan Cruyff Foundation1.676.7251.693.7251.831.8931.954.0032.713.0672.569.050
MauritshuisNiet getoetst1.672.9001.669.8001.631.5001.642.900  
Rutgers1.661.5451.537.9541.400.5961.155.7601.220.586 
Groninger Landschap1.638.000938.000938.000938.000938.000 
Diabetes Fonds1.575.3051.524.1651.957.7561.516.7011.427.5311.704.876
STOP AIDS NOW! (Merknaam Aids Fonds-STOP AIDS NOW-Soa Aids)Niet getoetst1.572.259     
Milieudefensie1.510.0031.735.8601.980.5492.164.4291.810.4012.194.775
Longfonds1.460.7421.726.5351.638.3842.015.1091.649.5301.562.311
HandicapNL1.451.4111.411.4601.582.8821.679.1282.029.1362.382.000
Hersenstichting1.442.6931.782.4441.474.9091.435.3151.547.5392.032.623
ReumaNederland1.397.0001.357.0001.310.0001.104.0001.280.0001.210.000
Kinderpostzegels1.370.465344.184703.459813.960873.500984.170
Leprastichting1.350.0003.366.0001.350.0001.375.0001.350.000 
SOS Kinderdorpen1.350.0001.350.0001.350.0001.350.0002.470.0001.380.086
Peace Parks Foundation Nederland1.350.0001.350.00015.747.7951.350.0001.350.0001.350.000
War Child1.350.0003.115.8602.216.0001.507.1791.829.1444.535.656
Nierstichting1.318.0001.379.0001.378.0001.536.0001.540.0001.608.000
Zeeuwse Landschap1.284.0004.203.000861.000938.000938.000 
Simavi1.261.000926.0001.943.0001.595.0001.012.0001.158.000
KNCV Tuberculosefonds1.243.9321.183.4281.075.2701.066.7631.144.4391.273.916
Prinses Beatrix Spierfonds1.227.1681.231.7321.280.9991.179.4071.375.6131.553.405
Nederlandse Brandwonden Stichting1.211.3431.023.4821.030.5331.032.1691.085.4161.065.008
Hendrick de Keyser1.200.0001.898.000601.0001.801.0001.202.000 
Pink Ribbon (Merknaam van KWF Kankerbestrijding)1.190.051868.5291.106.680827.853  
MIND - Fonds Psychische Gezondheid1.187.6551.396.9231.141.2821.039.5361.216.9091.297.620
Dance4life1.147.750 500.000875.990924.475 
KrŲller-MŁller FondsNiet getoetst1.129.1371.093.2251.068.0451.021.5351.013.553 
Landschap Overijssel1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000
Brabants Landschap1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Noord-Holland1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Fonds Slachtofferhulp1.114.2941.117.5151.926.6391.246.5771.577.5911.444.923
IUCN NL1.095.7551.055.681900.000900.0002.006.0101.633.277
Jantje Beton1.088.0191.147.1211.231.8161.464.4821.475.7701.728.581
De Noordzee1.000.000     
Zuid-Hollands Landschap938.000938.000938.000937.000938.0001.125.000
Utrechts Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Drentse Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Limburgs Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Geldersch Landschap en Kasteelen937.500937.500937.500937.500937.500 
It Fryske Gea937.000937.000937.000937.000937.000937.000
UAF924.850973.8471.098.5641.075.7691.187.3272.219.622
Save the Children916.434907.312900.0002.985.750900.000900.000
ICCO Cooperation900.0001.350.0002.830.6071.350.0001.350.000 
Max Havelaar900.000900.0001.882.314 1.475.850 
Steun Goois Natuurreservaat900.000900.000900.000900.000900.000 
MS Research704.554220.176529.947231.311230.130341.283
Fairfood InternationalNiet getoetst689.094877.746723.551500.000500.000 
De Hollandsche Molen604.370790.243649.146630.497609.116643.922
Free Press Unlimited572.776787.4331.235.4001.154.2421.870.4491.655.187
De Zonnebloem566.000548.0001.016.000601.000534.000761.000
Het Concertgebouw Fonds552.1171.098.007500.000695.6561.406.539 
Epilepsiefonds541.096806.747530.882642.065654.023799.453
Nederlands Cultuurlandschap530.965530.791500.702501.322831.097 
Krajicek Foundation510.5211.445.624417.336635.4552.351.872642.796
Fonds Gehandicaptensport503.929435.086405.903378.405452.241656.008
Dokters van de Wereld501.806501.585501.559841.888871.601 
Aflatoun International500.000500.000500.000500.000500.000 
The Hunger Project500.000500.000500.000931.648946.546899.324
IMC WeekendschoolNiet getoetst500.000500.000500.000500.000625.000 
BiD NetworkNiet getoetst500.000500.000500.000500.000500.000 
Right To Play500.000696.883712.596818.512614.816 
Resto VanHarte500.000500.000500.000500.000894.8071.019.059
PAX500.000500.000500.0001.000.000789.8931.268.314
Prins Claus Fonds500.000500.0001.080.0001.030.000500.000510.000
De Vrolijkheid500.000500.000500.000500.000748.107652.135
CARE Nederland500.000500.000500.000500.000500.000949.782
Kinderfonds MAMAS500.000500.000500.000500.000500.000 
ARK Natuurontwikkeling500.000900.0002.771.000925.000900.000900.000
Waddenvereniging500.0002.570.000500.000500.000500.000500.000
Wilde Ganzen500.000500.000500.0001.875.533650.626 
Openluchtmuseum500.000500.000500.000500.000382.5391.641.129
Defence for Children500.000500.000500.000500.000500.000 
AAP500.000500.000500.0001.981.250500.000690.776
FairWorkNiet getoetst498.735     
Make-A-Wishģ Nederland487.946419.657396.681417.740718.082503.703
Oogfonds483.849271.408283.352298.890308.977474.169
CliniClowns456.991346.195321.016282.115249.837222.012
Both ENDSNiet getoetst411.814438.167150.019   
Avalon FoundationNiet getoetst373.838349.841    
HeppieNiet getoetst314.531250.643220.207388.560  
NSGK283.000278.000272.000256.000264.000492.000
Natuur en Milieufederatie Utrecht246.905222.147157.694180.170215.883 
Natuur en Milieufederatie Drenthe229.141205.797165.781146.923124.839 
NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme)221.023226.703302.799361.055391.260 
Natuur en Milieu Overijssel214.188137.136140.897136.659142.239129.382
Nationale HoorstichtingNiet getoetst212.368208.210212.362218.875212.424 
Landschapsbeheer Zuid-Holland, St.Niet getoetst212.126187.500    
Milieufederatie Noord-Holland209.465136.024126.491122.119147.458 
Friese Milieufederatie203.817197.618181.044152.432145.514 
Lezen en SchrijvenNiet getoetst201.638201.121202.403202.131201.419 
Bas van de Goor Foundation201.024202.324205.979206.201205.416251.413
Cobra Museum voor Moderne Kunst200.000200.000200.000200.000200.000 
Alzheimer Nederland200.000200.000378.5111.631.1652.406.6071.843.813
Jeugdfonds Sport & Cultuur200.000200.000200.000297.202249.751 
Vrienden van het Joods Historisch MuseumNiet getoetst200.000200.000200.000   
Landschapsbeheer FrieslandNiet getoetst194.170194.787187.500187.500158.124 
Landschapsbeheer Zeeland187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer DrentheNiet getoetst187.500190.914187.499187.500187.500 
Stichting Landschapsbeheer Gelderland187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschap Erfgoed UtrechtNiet getoetst187.500174.429187.500187.357  
IKL187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer FlevolandNiet getoetst187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Groningen187.475187.500187.500187.500187.500 
Natuur en Milieufederatie Groningen185.929132.030129.094107.930141.267 
Zeeuwse Milieufederatie182.069135.467112.808101.480112.336 
Natuur en Milieufederatie Flevoland178.834158.484117.939101.480112.336 
Brabantse Milieufederatie178.040166.545128.748139.960154.325154.035
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland177.146187.828139.013116.380161.688 
Natuur en Milieufederatie Limburg161.744161.499125.838104.125113.859 
Het Vergeten Kind158.014136.463286.966971.390996.5442.515.374
Gelderse Natuur- en Milieufederatie120.000118.000118.000118.000118.000134.420
Landelijke vereniging van WereldwinkelsNiet getoetst115.000115.000116.500   
Rijksmuseum van OudhedenNiet getoetst110.413351.917320.540299.960253.054 
Zeldzame Ziekten FondsNiet getoetst106.601100.000    
IFAW - International Fund for Animal WelfareNiet getoetst21.93620.32820.71616.03815.654 
KNRM8.0006.0005.0005.0004.0004.000
BataviawerfNiet getoetst7.4476.5184.7775.1845.160 
Europa Kinderhulp5.2576.1516.0315.9715.679 
Kind en Brandwond5.0264.5474.6924.5954.281 
DierenleedNiet getoetst1.682,201.957,50    
NVVSNiet getoetst1.546     
Trombosestichting7937364445.591850876
Kattenbescherming NederlandNiet getoetst751,50     
Fietsersbond253161996  
STRONiet getoetst243210    
Oud in AfrikaNiet getoetst238277